Rozpoczynamy Metropolię Młodych!

Hej! Śpieszymy się przedstawić!

Kim jesteśmy? Jesteśmy grupą młodych ludzi zamieszkujących Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię (i okolice, bo część z nas w GZM tylko się uczy), niemniej tematy Metropolitarne i miejskie nie są nam obojętne.

Co chcemy zrobić? Określenie zmieniać świat brzmi chyba zbyt górnolotnie, prawda? Jednak staramy się działać w myśl zasady myśl globalnie, działaj lokalnie – zmieniamy świat wokół nas, żeby wszystkim żyło się lepiej. No ale przechodząc do konkretów: chcemy, aby głos młodzieży w ramach GZM został usłyszany.

A czy Wy w ogóle wiecie czym jest GZM? No właśnie – w naszym fantastycznym województwie powstała instytucja ponad granicami miast, a nawet Brynicy! Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska powstała by łączyć, a nie dzielić – procesy rozwoju (tak związanych ze sobą na tym terenie!) miast, ustalać wspólnie kwestie związane z transportem, zwracać uwagę na kwestie klimatyczne. Więcej o GZM poczytacie na ich stronie oraz odwiedzając nas na naszych konferencjach, podczas których będziemy rozmawiać z decydentami (zarówno miejskimi, jak i właśnie osobami związanymi z GZM) oraz aktywistami miejskimi, społecznikami, osobami związanymi z miastem i oddziaływaniem na nie z różnych perspektyw.

O co chodzi z tymi konferencjami? Raz w miesiącu będziemy spotykać się w każdym z wybranych przez nas na etapie planowania założeń projektu miast, z których pochodzimy, w których mieszkamy, bądź z którymi jesteśmy w inny sposób związani – będą to Katowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Czeladź, Mysłowice i Gliwice. Sporo tego, prawda? Dlatego zachęcamy wszystkich gości oraz pragnących do nas dołączyć – zawsze będziemy informować z kim się spotkamy, o czym chcemy rozmawiać oraz jak się z nami skontaktować i gdzie nas znaleźć.

Coś jeszcze? Działamy sporą grupą, ale w razie pytań zachęcamy do kontaktowania się bezpośrednio z naszym stowarzyszeniem. Jest to Instytut Roździeńskiego, mający siedzibę w Katowicach. Można nas odwiedzić, porozmawiać i napić się kawy nawet poza konferencjami. Zawsze jednak zachęcamy do wcześniejszego kontaktu mailowego na adres: kontakt@rozdzienski.org. Znajdziecie nas również na FB i Instagramie: @rozdzienski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s